1398/1/24 شنبهحسن زاده:
پژوهشکده مردم شناسی دو کتاب با موضوع موزه مردم شناسی آماده چاپ دارد
رییس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، از پایان ترجمه کتاب« موزه ها به مثابه مردم شناسی بصری» و تألیف کتاب« هم اندیشی موزه مردم شناسی» توسط این مرکز خبر داد.

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری علیرضا حسن زاده امروز «شنبه »گفت : با توجه به کمبود منابع علمی کافی در زمینه تعریف و کارکرد موزه مردم شناسی،پژوهشکده مردم شناسی با هدف همکاری با مدیریت موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی- تاریخی یک ترجمه و یک تالیف را در زمینه موزه مردم شناسی آماده چاپ کرده و امیدوار است با همکاری این مدیریت دو اثریاد شده را در نیمه اول سال 1398 منتشر سازد .
ناظر علمی دو طرح یاد شده افزود: کتاب موزه ها به مثابه مردم شناسی بصری که به شرح وظایف، فعالیت ها، طبقه بندی موضوعی و تعریف موزه مردم شناسی می پردازد  اثر ماری بوکیت بوده که  توسط منیژه احمدی ترجمه شده است.
او تصریح کرد : کتاب دیگر « هم اندیشی موزه مردم شناسی» نام دارد که مجموعه گفتار ها، گفت و گو ها و مقالاتی انتقادی در زمینه موزه های مردم شناسی و تاریخ شکل گیری آن در ایران است .
رییس پژوهشکده مردم شناسی گفت : این کتاب به کوشش مینو سلیمی، مریم پهلوان شریف و منصور مرادی اعضای پژوهشکده مردم شناسی آماده شده است.
حسن زاده اظهار امیدواری کرد که در سال 1398 نیز منابع علمی و تحقیقی دیگر توسط این پژوهشکده در زمینه موزه های مردم شناسی آماده شود.

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما