1399/2/31 چهارشنبهدر در چارچوب نشست های همایش ملی« پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا بر حوزه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع فرهنگی خلاق»بررسی شد
« مساله کرونا و تاثیر آن بر میراث ناملموس ایران »
نشست «مساله کرونا و تاثیر آن بر میراث ناملموس ایران»در چارچوب نشست های همایش ملی« پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا بر حوزه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع فرهنگی خلاق» توسط سه پژوهشگاه «میراث فرهنگی و گردشگری» ،«فرهنگ هنر و ارتباطات »و « علوم انسانی و مطالعات فرهنگی »در هفته میراث فرهنگی برگزار شد.

.به گزارش ر وابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ،در این نشست  علیرضا قلی نژاد پیر بازاری دبیر جلسه با توجه به نوع ظهور و ناشناخته بودن همه گیری کرونا هم اندیشی در خصوص این بیماری و ابعاد گوناگون فرهنگی و اجتماعی آن را مهم دانست.
سپس حسین میرزایی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه بر تغییر سبک زندگی مردم و تاثیرات این تغییر بر میراث فرهنگی و گردشگری ایران سخن گفت.
وی تشدید زندگی در فضای مجازی و آسیب های عاطفی ناشی از فاصله گیری مردم را از مسائل این دوره دانست که نتیجه طبیعی همه گیری و راهکارهای مبارزه با این بیماری است.
علیرضا حسن زاده عضو هیات علمی پژوهشکده مردم شناسی در ادامه بحث یاد شده بر دو بخش میراث ناملموس و میراث طبیعی تمرکز کرد و لزوم اصلاح مدل های گردشگری از صورت توده ای به سمت اقتصاد میراث و اقتصاد سبز را مهم دانست.
وی قدرت گرفتن گفتمان زیست سالاری را در دو میراث فرهنگی و گردشگری ایران یکی از نتایج باز اندیشی در خصوص بیماری کرونا دانست. در پایان نشست مهمان ها سوالات خود را از سخنران ها و دبیر نشست پرسیدند

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما