1398/12/14 چهارشنبه
کتاب 2 جلدی «گزارش های هفدهمین گردهمایی سالانه باستان شناسی ایران» چاپ شد
«گزارش های هفدهمین گردهمایی سالانه باستان شناسی ایران ؛مجموعه مقالات کوتاه 1397» در دوجلد توسط مرکز معرفی فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری چاپ و منتشر شد .

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، حاصل فعالیت باستان شناسان در قالب پروژه های کاوش ، بررسی باستان شناسی ، گمانه زنی به منظور تعیین عرصه و حریم و... در سال 1397بصورت مجموعه مقالات کوتاه به چاپ رسیده است .
گزارش دومین فصل کاوش بین المللی ربع رشیدی تبریز سال 13997، گمانه زنی به منظور تعیین عرصه و حریم تپه جیره شهرستان کبودر آهنگ ، بررسی و شناسایی باستان شناسی شهرستان لارستان فارس ،بررسی آرکئوژئوفیزیک به روش مغناطیس سنجی در تپه خیبر روانسراستان کرمانشاه،مستند نگاری و نقشه برداری قلعه سام سیستان،کاوش نجات بخشی محوطه کاسه گران1و...
روح الله شیرازی رییس پژوهشکده باستان شناسی و دبیر علمی هفدهمین گردهمایی سالانه باستان شناسی ایران در مقدمه این کتاب دو جلدی با تشریح برخی از پروژه های باستان شناسی صورت گرفته در سراسر کشور آورده است این مجموعه دوجلدی بارتابی از فعالیت های میدانی است که در سال 1397خورشیدی انجام شده است .دراین سال  230مجوز فعالیت میدانی اعم از برر سی ، کاوش و برنامه های مستندنگاری صادر شده است. این فعالیت ها که در چارچوب وظایف ذاتی پژوهشکده باستان شناسی شکل گرفته اند طیف متنوعی از فعالیت ها را در بر می گیرند .

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما