1399/9/3 دوشنبه
رنگزاهای طبیعی و رنگرزی خامۀ قالی با مواد رنگزای طبیعی در نشست تخصصی مورد بحث قرار گرفت
نشست های تخصصی «معرفی رنگزاهای طبیعی»و « رنگرزی خامۀ قالی با مواد رنگزای طبیعی » از سلسله نشست های رویکردهای پژوهشی در هنر های سنتی به همت گروه پژوهشی هنر های سنتی برگزار شد .

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، در نشست نخست «معرفی رنگزاهای طبیعی » سروناز قانعان ابتدا به تعریف رنگزاهای طبیعی پرداخت وسپس در خصوص تاریخچۀ این مواد توضیحاتی ارائه کرد .
وی در ادامه با بیان اینکه از آنجا که فرش پازیریک را به ایران و قرن ششم پیش از میلاد نسبت داده اند، می توان اداعا کرد که سابقۀ استفاده از مواد رنگزای طبیعی در رنگرزی منسوجات در ایران حداقل 6 قرن پیش از میلاد است.
او  در ادامه در خصوص مزایا و معایب رنگزاهای طبیعی نسبت به رنگزاهای مصنوعی سخن گفت و  سپس کاربردهای رنگزاهای طبیعی را که عبارت است از: رنگرزی و تکمیل منسوجات، آرایشی بهداشتی و دارویی، شناساگر اسیدیته، بافت شناسی، صنایع غذایی، رنگآمیزی کاغذ و چرم و همچنین سلولهای خورشیدی معرفی کرد .
این پژوهشگر حوزه هنر های سنتی با بیان اینکه بر اساس توانایی جذب به الیاف، قابلیت حصول چند رنگ با دندانه، حلالیت در آب، فام حاصله، منشأ، روش کاربردی و ساختار شیمیایی می توان رنگزاهای طبیعی را به چند روش تقسیم بندی کرد افزود:با توجه به وسعت جغرافیایی و تنوع آب و هوایی در ایران، رنگزاهای طبیعی گوناگونی جهت رنگرزی استفاده می شوند که با در نظر گرفتن سه رنگ اصلی و منشاء حیوانی و گیاهی، 4 رنگزای روناس، قرمزدانه، اسپرک و نیل انتخاب شدند .
در دومین نشست « رنگرزی خامۀ قالی با مواد رنگزای طبیعی » نیز قانعان در خصوص جایگاه ارزشمند فرش ایرانی توضیحاتی داده و گفت : اطلاع از رنگزاهای طبیعی بکار گرفته شده در قالی و همچنین روشهای سنتی رنگرزی در زمینۀ حفظ، احیاء و مرمت این هنر برجسته بسیار سودمند خواهد بود.
 در ادامه نشست ،روند تغییراتی که شرایط رنگرزی طی سالیان داشته اند بیان شد، سپس دندانه ها تعریف شدند و ضمن بیان مکانیزم عملکرد آنها در رنگرزی، دندانه های پرمصرف معرفی شدند و سه روش دندانه دادن توضیح داده شد.

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما