1398/9/11 دوشنبه
کتاب «مدیریت خطر پذیری های ناشی از سوانح در میراث جهانی» منتشر شد
کتاب « مدیریت خطر پذیری های ناشی از سوانح در میراث جهانی » ترجمه سعیده اسدی توسط مرکز معرفی فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری چاپ و منتشر شد .

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ،کتاب« مدیریت خطر پذیری های ناشی از سوانح در میراث جهانی » بر پایه پرسش هایی که هنگام تهیه برنامه های کاهش خطرپذیری برای کاربر مطرح می شوند، شکل گرفته است و پرسش ها با توجه به رویکردی واحد، منسجم بر اصول، روش و فرآیندهای مدیریت خطرپذیری های ناشی از سانحه در دارایی های میراث پاسخ داده شده اند.
همچنین این کتاب علت نیاز به مدیریت خطر پذیری ناشی از سوانح، را در سه فصل اول توضیح می دهد افزون بر این نحوه ارتباط آن ها با دیگر برنامه های مدیریتی و افرادی که باید در آماده سازی آن شرکت داشته باشند در همین سه بخش مطرح شده است.
در بخش های بعدی نیز ، یعنی از فصل 4 تا 8 کتاب هر بخش بر یکی از گام های فرآیند آماده سازی برنامه مدیریت خطرپذیری ناشی از سانحه تمرکز دارند.
در پیشگفتار یونسکو برای این کتاب آمده است ؛ امید است این کتاب، که همراه با برنامه های آموزشی ارائه می شود به تغییر نگرش و  آماده سازی دارایی های میراث جهانی برای سوانح آتی کمک کند  همچنین منجر به فرهنگ سازی حفاظت از میراث در جامعه شود با اینکه این موضوع می تواند چالش برانگیز به نظر برسد اما گزینه مقابل از دست دادن میراث ارزشمند ما یا بازسازی های طولانی مدت و پر هزینه خواهد بود.
علاوه بر آن در ادامه این پیشگفتار مرکز میراث فرهنگی جهانی از ایکروم بابت راهبری این کتاب مهم و همچنین اکوموس و ای یو سی برای همکاری های قابل توجهشنان برای نگارش کتاب قدردانی کرده است.
عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما