1398/5/20 يكشنبهرییس پژوهشکده مردم شناسی:
موزه های محلی موجب پایداری هویت بومی می شوند
رییس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ،یکی از راه های تقویت هویت محلی و پایداری هویت بومی در ایران را حمایت از موزه های شخصی و محلی با تمرکز بر رویکرد مردم شناختی عنوان کرد .

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، علیرضا حسن زاده که در قشم سخن می گفت با بیان اینکه این موزه ها می توانند زمینه شکل گیری موزه های ملی و مادر مردم شناسی را در آینده فراهم کنند افزود : با توجه به اهمیت مساله تعلق مردم بومی به سرزمین خویش ، موزه های مردم شناسی می توانند تقویت کننده این تعلق باشند.
طاهره شهرکی مدیر کل اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم نیز در ادامه این نشست موزه و مجموعه های شخصی را یکی از مهمترین مکان های معرفی میراث فرهنگی در حریره قشم دانست .
وی از وجود شش مجموعه شخصی که به صورت خودجوش از سوی اهالی فرهیخته قشم گرد آمده یاد کرد که میراث کشاورزی ،دامداری، صیادی ،دریانوردی،  مشاغل و وسایل خانه را در بر دارنده وحمایت از آنها در برنامه اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قشم قرار دارد.
گفتنی است ، نشست« موزه مردم شناسی و اجتماعات محلی »توسط اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم با همکاری پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شد و با بازدید از موزه های محلی همچون موزه صالح روزبه در روستای طولا ،مجموعه زبیری در روستای دیرستان و موزه لنج سازی گوران همراه بود.
عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما