1396/6/21 سه شنبه
کشف سومین تدفین اسب از دوره اشکانی در گورستان وستمین
فصل دوم کاوش های باستان شناسی در محوطه وستمین کیاسر مازندران به کشف سومین تدفین اسب از دوران اشکانی منجر شد .

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، عبدالمطلب شریفی رییس هیأت باستان شناسی امروز "سه شنبه "با اعلام این خبر هدف از انجام کاوش های باستان شناسی در محوطه و گورستان وستمین را کاوش در 12دخمه باقی مانده از کاوش های سال 94و تعیین عرصه و پیشنهاد حریم محوطه اعلام کرد .
این باستان شناس با مهم دانستن انجام گمانه زنی برای تعیین عرصه و پیشنهاد حریم محوطه 15هکتاری وستمین افزود :با گمانه زنی های صورت گرفته مشخص شد بیش از 250دخمه در این مکان وجود دارد .
او با اشاره به باز شدن 9 دخمه از 12دخمه تا کنون تصریح کرد :شواهد و یافته های جالب توجه و منحصر به فردی در هر یک از این دخمه ها وجود دارد .
شریفی با اشاره به این نکته که یکی از سنت های تدفین در دوره اشکانی دفن اسب به همراه صاحبش بوده گفت :در این شیوه اسب را خفه کرده و در کنار جسد صاحب آن قرار می دادند .
وی خاطر نشان ساخت در کاوش های پیشین در این محوطه دو تدفین اسب کشف شده بود و باستان شناسان در این فصل از کاوش نیز موفق به کشف سومین تدفین اسب در این منطقه شدند .
فصل دوم کاوش های باستان شناسی در محوطه وستمین کیاسر مازندران با مجوز ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در حال انجام است .

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما