1399/9/3 دوشنبه
کتاب معرفی صنایع دستی استان کرمان منتشر شد
کتاب معرفی صنایع دستی استان کرمان (با تأکید بر رشته های شاخص ) توسط مرکز معرفی فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، با همکاری اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان،چاپ و منتشر شد .

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، گروه بافته های داری و غیر داری ، گروه صنایع دستی فلزی ، گروه صنایع دستی چوبی و حصیری ، گروه صنایع دستی سنگی ، گروه رودوزی های سنتی ، گروه نساجی سنتی و گروه طراحی و نقاشی سنتی کرمان ، هر کدام با زیر مجموعه های مجزا فهرست مطالب این کتاب را تشکیل می دهند .
عکس های واقعی از هنرمندان کرمانی در حین انجام کار به همراه ترجمه انگلیسی متون در صفحات کتاب اطلاعات کامل ، ارزشمند و مفیدی را در اختیار خوانندگان قرار می دهد .
در مقدمه کتاب به قلم فریدون فعالی مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان آمده است : «بسیار ارزشمند است که مدارک، اسناد ،صنایع دستی و دستبافته های استان کرمان یا بطور کل ایران مانند دیگر کشورها ثبت و جزئیاتی درباره تاریخچه آثار ، تنوع طرح و نقش و تکنیک آنها فراهم شود.
در این زمنیه پژوهش باید بطور مستمر و مطمئن به واسطه محققین بومی دنبال شود که خوشبختانه این موضوع  از یک دهه قبل از سوی عقیل سیستانی دانشجوی دکتری پژوهش هنر دانشگاه تهران به طور دقیق مورد توجه قرار گرفته و اهمیت صنایع دستی و هنر باقندگی استان کرمان را به خوبی پیش چشم مخاطبان ترسیم کرده که امید است که چاپ و انتشار این کتاب امکان آشنایی علاقمندان به بخشی از قابلیت های صنایع دستی استان کرمان فراهم آید .»

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما