1399/7/23 چهارشنبه
اولین کارگاه از ‍ مجموعه وبینار های آموزشی با موضوع مراقبت و نگهداری عروسک
پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی فرهنگی با همکاری دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و به بهانه هفته کودک مجموعه وبینار‌های آموزشی با موضوع مراقبت و نگهداری عروسک را کلید زد.

.


به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، در اولین کارگاه آموزشی که با عنوان بررسی علل و عوامل آسیب‌رسان به مجموعه‌های عروسکی و اصول حفاظت پیشگیرانه برگزار شد، در بخش مقدمه مطالبی در مورد انواع عروسک توسط لیلا کفاش‌زاده مسئول دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه ارائه شد.
در ادامه فاطمه علیمیرزایی کارشناس پژوهشکده‌ حفاظت و مرمت با ارائه گزارشی از فعالیتهای علمی- پژوهشی و تجربیات عملیات اجرایی حفاظت، مرمت و بسته‌بندی در موضوع عروسک‌های تاریخی و معاصر به توضیح موضوعات تخصصی کاربردی با زبان ساده برای مخاطبان و علاقمندانی که در این دوره ثبت نام کرده بودند، پرداخت.
مخاطبان این دوره کارشناسانی از عروسکخانه ماه گنج، عروسکخانه مهرشید، موزه کودکی ایرانک، موزه خیمه شب بازی، موزه ملی کانون و دیگر علاقمندان به حوزه عروسک بودند.
در این کارگاه موضوعاتی چون طبقه‌بندی عروسک‌ها مبتنی بر مواد سازنده، انواع آسیب‌ها بر حسب عامل ایجاد کننده، نوع و شکل بروز هر یک از انواع آسیب، چگونگی پایش نمونه‌ها و همچنین شرایط محیطی و کنترل آفات و نیز اصول مراقبت و نگه‌‌داری مطرح شد.
بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، این مجموعه وبینارها با موضوعات حفاظت و مرمت عروسک و انواع روش‌های بسته‌بندی ادامه خواهد داشت، که متعاقباً اطلاع‌رسانی لازم در این خصوص انجام خواهد گرفت.  

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما