1399/12/5 سه شنبهتیموری تاکید کرد:
سفر در سطح داخلی به‌صورت جغرافیایی توزیع شود
دقت کنیم که در شرایط سخت کنونی، سفر در سطح داخلی به‌صورت جغرافیایی توزیع شود و صرفا محدود به شهرهای خاصی نشود، چرا که حوزه گردشگری، تک‌محور نیست و شهرهای کوچک و روستاها هم بسیار مهم هستند.

.

ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری،امروز سه شنبه در مراسم افتتاحیه ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان داخلی و خارجی و تبریک ایام ماه رجب، گفت: یک‌سال است که با ویروس کرونا و تأثیرات آن بر حوزه‌های مختلف مواجه هستیم و این مسئله ملزومات خاص خود را در سطوح مختلف می‌طلبد.
او افزود: باید دقت کنیم که در شرایط سخت کنونی، سفر در سطح داخلی به‌صورت جغرافیایی توزیع شود و صرفا محدود به شهرهای خاصی نشود، چرا که حوزه گردشگری، تک‌محور نیست و شهرهای کوچک و روستاها هم بسیار مهم هستند.
تیموری در ادامه تأکید کرد: بخش بین‌الملل هم بسیار حائز اهمیت است، از جمله دغدغه‌های جدی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هدفمند کردن بازارها است.
او اظهار داشت:سفرها با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در نوروز به‌صورت محدود، کنترل‌شده و برنامه‌ریزی‌شده انجام خواهد شد.
معاون گردشگری کشور در ادامه گفت: نمایشگاه امسال کاملا تخصصی و با هدف تبادل تجربه بین گردشگران، فعالان تخصصی، برگزارکنندگان و مسئولان بخش‌های مختلف در قالب کارگاه‌های مجازی و حضوری با رعایت پروتکل‌ها برگزار می‌شود.
محمدرضا دشتی اردکانی نماینده مردم اردکان نیز در این مراسم گفت:خوشبختانه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی توجه ویژه‌ای به بحث توسعه گردشگری روستایی دارد و این موضوع کمک شایانی در توسعه مناطق مذکور کرده است.
او افزود: در دوران دکتر مونسان اقدامات بسیار شاخصی در روستاها و شهرهای کوچک برای حوزه گردشگری و صنایع‌دستی کشور انجام شده که می‌تواند نویدبخش خوبی برای آینده این حوزه باشد.
رئیس فراکسیون گردشگری و میراث‌فرهنگی مجلس اظهار کرد :شعار "گردشگری و توسعه روستایی" باید علاوه بر این وزارتخانه از سوی همه دستگاه‌ها مد نظر قرار گیرد تا همچون رشد خوب اقامتگاه‌های بوم‌گردی، سایر بخش‌های آن نیز توسعه لازم را پیدا کنند.
او در خصوص سفرهای نوروزی گفت: توجه به انجام سفرهای ایمن و برنامه‌ریزی دقیق برای آن، از دغدغه‌های مشترک ما با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است.
نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی صبح امروز با حضور  علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی و میهمانان ویژه این مراسم در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شدو تا چهار روز آینده ادامه دارد.
عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما