1395/7/11 يكشنبه
کتاب داستان سه نخ منتشر شد
کتاب داستان سه نخ نوشته فریده شیرژیان توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شد.

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، فریده شیرژیان در مقدمه کتاب خود می نویسد:تئاتر موزه فعالیتی بین رشته ای و حاصل پیوند موزه داری و تئاتر است . دراین شیوه از درام و تکنیک های تئاتری برای اهداف آموزشی ، اطلاع رسانی و سرگرمی استفاده می شودتا در ذهن بازدید کننده موزه کشف و درک معنای آثار را آسان کند.
وی در ادامه می نویسد:این شکلی از درام کاربردی است درامی که تنها جنبه های زیبایی شناختی را مدنظر ندارد و هدف و کارایی ویژه ای را دنبال می کند.تئاتری تعاملی و مشارکتی است و بازدید کننده را از حالت یک بیننده صرف خارج می کند و اورا در فکر فرو می برد.
شیرژیان معتقد است ، اکثر مردم موزه را مکانی ساکت ، کم نور و دلگیر می دانند و کمتر مایل به حضور در آن هستند ورود تئاتر به موزه و برقراری ارتباط با بازدید کننده ای که به روال معمول آرام به موزه وارد و آهسته از آن خارج می شود ، ساختار گذشته موزه داری را تغییر می دهد و رویکرد جدیدی را در عملکرد راهنماها به وجود می آورد و این شیوه محرک موثری برای جذب بازدید کنندگان به موزه ها است.
داستان سه نخ به طراحی و کارگردانی فریده شیرژیان و با بازی لیلا راد،معصومه رشیدیان و شیرین امیری در سال 93در موزه فرش ایران اجرا شد.

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما