1395/8/17 دوشنبه
تحلیل افسانه ها در کارگاه قصه گویی
کارگاه آموزشی قصه گویی تحلیلی به همت دفتر پژوهش و آموزش کودکان و نوجوانان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با همکاری دفتر ایکوم ( کمیته بین المللی موزه ها) برگزار می شود .

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، لیلا کفاش زاده مسئول دفتر پژوهش و آموزش کودکان و نوجوانان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اعلام این خبر گفت :  پژوهشگران با بررسی قصه ها به این نتیجه رسیده اند که اغلب قصه ها و افسانه های قدیمی از یک الگوی ثابت و تکرار شونده پیروی می کنند.
او،   یکی از برجسته ترین پژوهشگران حوزه قصه و اسطوره را  ژوزف کمپل دانست که تمام عمر خود را صرف مقایسه های تحلیلی بر روی قصه های بسیاری از کشور های دنیا کرده است و افزود:حاصل این تحقیق و پژوهش الگویی به نام سفر قهرمانی است که می توان آن را به تمام قصه ها تعمیم داد.
کفاش زاده اظهار داشت : در کار گاه آموزشی قصه گویی تحلیلی  سعی شده تا هنر جویان در جلسه اول با الگوی سفر قهرمانی آشنا شده و در جلسات بعدی به تحلیل افسانه های گوناگون بپردازند.
به گفته این کارشناس ، این کارگاه می آموزد که چگونه لایه های پیچیده یک قصه واکاوی شده و حتی برای موارد درمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
مدرس این دوره لیلا کفاش زاده مسئول دفتر کودک ونوجوان پژوهشگاه و راوی پریسا به آبادی از کارشناسان با سابقه قصه گویی  است .
 این کارگاه  همراه با راوی و قصه گو اداره شده و در هر جلسه یک نمونه از قصه گویی توسط کارشناس متخصص قصه گویی ارائه می شود .
کارگاه آموزشی قصه گویی تحلیلی به مدت 16ساعت در 8جلسه از 25آبان تا 21دی از ساعت 13تا 15 درسالن جلسات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، واقع در خیابان امام خمینی ،خیابان سی تیر ، برگزار می شود .

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما