رویدادها
1398/6/11 دوشنبه
پیام تبریک ریاست پژوهشگاه به مناسبت روز مردم شناس
پیام تبریک ریاست پژوهشگاه به مناسبت روز مردم شناس

.

پیام تبریک جناب آقای دکتر عمرانی
رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به مناسبت روز ملی مردم شناسی در تقویم رسمی کشور
ابوریحان بیرونی پیشگام دانش مردم شناسی در جهان و یکی از قلل رفیع علم در سرزمین ایران و کشورهای فارسی زبان است. تلاش های سترگ و بی مانند او را نه تنها می توان میراث مشترک کشورهای فارسی زبان و جهان اسلام دانست، بلکه اندیشه های ناب و جهان گستر او، مرزها و قاره ها را در  نوردیده و به بخشی از گنجینه دانش انسان ها تبدیل شده است. سالروز تولد ابوریحان بیرونی به عنوان روز رسمی دانش مردم شناسی در تقویم کشور، ما را با میراث سترگ علم در ایران آشنا ساخته و باور و اعتماد به کوشش های ایرانیان را در درک میراث فرهنگی و تمدنی خود و سایر جوامع افزون می سازد.
توسعه پایدار بدون توجه به زمینه های فرهنگی و توانایی های سرزمینی کشور عزیزمان ایران ممکن نخواهد بود و در این مسیر مردم شناسی به عنوان بومی ترین شاخه علوم انسانی می تواند نقشی بزرگ ایفا کند. پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در بستر پژوهش های مردم شناختی همواره کوشیده است تا به سهم خود بر خود  آگاهی فرهنگی ایرانیان به عنوان منبع اصلی تعریف هویت افزوده و پاسخگوی نیازهای مبرم و حیاتی در شناخت مسائل و مصائب کشور در حوزه میراث فرهنگی و تمدنی آن باشد. امید است مردم شناسان ایران همراه با دانشوران و محققان سایر علوم میراثی با کوشش و تلاش خستگی ناپذیر خود در خدمت به مردم ایران پیروز و موفق باشند.
پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری روز ملی مردم شناسی را به تمام مردم شناسان ایران و کشورهای فارسی زبان و جهان اسلام به ویژه دو کشور افغانستان و تاجیکستان تبریک می گوید.
عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما