خبر هفته

سخن هفته
پذیرش آنالیز
بخش پژوهشی حفاظت و مرمت بافته ها
بافته‌ها یکی از اولین دستاوردهای بشری در تطابق پذیری با محیط پیرامون خود و بهره‌گیری از آن به شمار می‌روند. بخش پژوهشی حفاظت و مرمت بافته‌ها، از سال 1379 هم زمان با شکل‌گیری سایر گروه­های تخصصی حفاظت و مرمت پژوهشکده تشکیل شد. از همان سال بخش ضمن تلاش برای تقویت بنیه‌ی علمی خود، برنامه­های ارزیابی مختلفی برای آگاهی از وضعیت حفاظتی بافته ها در کشور و تعیین اولویت های اجرایی و پژوهشی اجرا کرد.
وظایف این بخش شامل: انجام پژوهش‌های بنیادین و کاربردی در زمینه حفاظت بافته‌ها، اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات مشورتی در زمینه تخصصی، مدیریت طرح‌های حفاظت و مرمت بافته‌ها در سطح کشور و انجام پروژه‌های اجرائی با در نظر گرفتن خصوصیات و ویژگی‌های طرح است.
بر اساس نتایج به دست آمده از این بررسی‌ها، بخش به موازات فعالیت‌های اجرایی و پژوهشی، در بخش آموزش نیز فعال و با برگزاری دوره­ های آموزشی متعدد و متنوع پاسخگوی نیازهای مطرح در زمینه آموزش تخصصی بوده است.
 
 
 
 
این گروه از بدو تاسیس تاکنون پروژه های مختلفی را در حوزه های اجرایی، آموزشی و پژوهشی انجام داده که نتایج آن به مرور در این صفحه برای استفاده علاقمندان بارگذاری خواهد شد.

جزوات قابل دانلود
پیوندهای مفید
درباره ما
مجله مرمت


 

کار گروه ها
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما