1398/11/1 سه شنبهمدیر امور بین الملل و حقوقی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری
استان مرکزی میزبان کارگاه آموزشی مالکیت فکری می شود
مدیر امور بین الملل و حقوقی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با حقوق علائم تجاری و نشانه های جغرافیایی ایران در استان مرکزی( اراک) در تاریخ 2 بهمن ماه سال جاری خبر داد.

.

به گزارش پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، منیر خلقی با اعلام خبر اینکه 2 بهمن ماه اراک میزبان کارگاه آموزشی مالکیت فکری می شود گفت: تاریخچه برگزاری نشست های تخصصی و کارگاه آموزشی مالکیت فکری به سال 1397 بازمی گردد که این نشست دومین نشست از سلسله نشست هایی خواهد بود که بجز پایتخت در استانی دیگر برگزار می شود.
وی ادامه داد: اولین دوره خارج از تهران با عنوان نشانه های جغرافیایی و علائم تجاری در اردبیل برگزار شد و دومین آن قرار است فردا با عنوان کارگاه آموزشی آشنایی با حقوق علائم تجاری و نشانه های جغرافیایی ایران در اراک با حضور جمعی از کنشگران حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی برگزار شود.
خلقی با اشاره به اهمیت برگزاری این سلسله نشست ها افزود: آشنایی کنشگران اجتماعی با موضوع مالکیت فکری این افراد را به چگونگی ثبت و ضبط آثار منحصر به فرد نواحی مختلف آشنا می کند تا دیگر شاهد کپی برداری از این قبیل آثار در کشور نباشیم.
وی ادامه داد: ثبت آثار حوزه های مختلف خصوصا صنایع دستی از ایحاد رقابت غیر منصفانه در کشور جلوگیری خواهد کرد و این امر میسر نمی شود مگر با آگاهی بخشی از چگونگی ثبت آثار و آشنایی با روند های قانونی ثبت مالکیت فکری.
مدیر امور بین الملل و حقوقی پژوهشگاه در ادامه یادآور شد: ثبت و ضبط میراث ناملموس کشور به تقسیم بندی و نشانه گذاری جغرافیایی ایران براساس این آثار کمک شایانی خواهد کرد و باعث برندسازی، اقتصادی تر شدن و سرمایه گذاری در این حوزه می شود.
وی در خصوص روند اجرایی نشست مذکور گفت: دراین نشست محمود حکمت نیا در خصوص مبانی و اصول حمایت از علائم تجاری و نشانه های جغرافیایی ، حسن لجم اورک در رابطه با حمایت از علائم تجاری و رویه قضایی آن و محمد حسین عرفان منش درباره حمایت از نشانه های جغرافیایی در نظام حقوقی ایران صحبت خواهند کرد.
عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما