اخبار
1399/8/5 دوشنبه
عملکرد آزمایشی سامانه نقشه باستان‌شناسی کشور (تحت وب) در آبان ماه
با توجه به طی شدن مراحل بارگزاری سامانه نقشه باستان‌شناسی کشور (تحت وب) در سرور پ‍ژوهشکده باستان‌شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، که با همراهی گروه سنجش از دور دانشگاه تهران پیرو قرار داد برای ایجاد سامانه نقشه باستان شناسی تحت وب در حال انجام است ،پیش بینی می‌شود این سامانه از اوایل آبان ماه جاری عملکرد آزمایشی خود را آغاز کند.

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، در آخرین نشست تخصصی که پیرامون پیشرفت برنامه نویسی سامانه نقشه باستان‌شناسی کشور (تحت وب) با حضور ریاست پژوهشگاه ،رییس پژوهشکده باستان شناسی و نماینده بخش سنجش از دور دانشگاه تهران برگزار شد ، مراحل پیشرفت کار و برخی نواقص مورد ارزیابی قرار گرفت که در نتیجه پیشرفت برنامه نویسی را تا 90 درصد نشان می‌دهد.
با توجه به طی شدن مراحل بارگزاری سامانه در سرور پ‍ژوهشکده باستان‌شناسی ایران، پیش بینی می‌شود این سامانه از اوایل آبان ماه جاری عملکرد آزمایشی خود را آغاز کند و پس از طی دوره دو هفته، نواقص احتمالی نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و اصلاح شده، در آبان ماه به صورت رسمی به اجرا درآید.
در این سامانه نرم افزاری برای سیستم مکانی اطلاعات (GIS) برنامه‌نویسی شده که بستر ورود اطلاعات توصیفی و تصویری بر پایه مکان‌یابی صحیح آثار خواهد بود.
به این ترتیب و با توجه به بررسی‌های باستان‌شناسی در سطح کشور، این سامانه با قابلیت ورود، پردازش و ارزیابی برنامه‌های انجام شده، مورد استفاده کاربران عمومی و تخصصی در سطح کشور قرار می‌گیرد.
عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما