صفحه اصلی
منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
اخبار
اخبار
اطلاعيه‌ها
تقويم
جستجو
درباره ما
رویدادهای مهم
لوگوی پژوهشگاه
لوگوی زبان شناسی
مجله
منو
ورود كاربران
اخبار
برگزاری نشست تخصصی زبان مادری در هفتم اسفند 1398 نشست تخصصیِ گرامی‌داشت روز جهانی زبان مادری، در روز چهارشنبه هفتم اسفند 1398، در تالار اجتماعات موزۀ دوران اسلامی برگزار خواهد شد. این نشست را پژوهشکدۀ زبان‌شناسی، کتیبه‌ها و متون با همکاری موزۀ ملی ایران و مشارکت دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه تهران برگزار می‌کند.
نشست تخصصیِ گرامی‌داشت روز جهانی زبان مادری، در روز چهارشنبه هفتم اسفند 1398، در تالار اجتماعات موزۀ دوران اسلامی برگزار خواهد شد. این نشست را پژوهشکدۀ زبان‌شناسی، کتیبه‌ها و متون با همکاری موزۀ ملی ایران و مشارکت دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه تهران برگزار می‌کند. در این نشست تخصصی که از ساعت 13 روز مذکور آغاز خواهد شد، پس از خوش‌آمدگویی آقای دکتر بهروز عمرانی، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و خوش‌آمدگوییِ نمایندگانِ انجمن زبان‌شناسی ایران، دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه تهران، آقای دکتر علی اشرف صادقی دربارۀ «زبان و مادری و گویش‌های ایرانی»، آقای دکتر اکبر عالمی دربارۀ «زبان مادری و رسانه‌های گروهی» و آقای دکتر جهان‌دوست سبزعلی‌پور دربارۀ «زبان مادری و تنوع فرهنگی» سخن‌رانی خواهند کرد. خانم دکتر فریار اخلاقی، مدیر گروه زبان و گویش رایج پژوهشکدۀ زبان‌شناسی، کتیبه‌ها و متون و مجری طرح اطلس زبانی ایران نیز گزارشی از پیشرفت این طرح کلان و ملی در سالی که گذشت ارائه خواهد کرد. در فواصل برنامه، چند نماآهنگ با موضوعات زبان مادری و تنوع زبانی ایران نمایش داده خواهد شد.
در کنار این نشست، نمایشگاهی از کتاب‌های حوزۀ زبان‌شناسی و حوزه‌های وابسته با مشارکت انتشارات دانشگاه‌های تهران و علامه طباطبایی برگزار خواهد شد و کتاب‌ها با 20 تا 25 درصد تخفیف به شرکت‌کنندگان در نشست عرضه خواهد شد.

 
امتیاز دهی
 
 

All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما