calendar

14 11 2023

جشنواره« ایرانِ من» در دو حوزه انشاء و نقاشی ویژه کودکان / تمدید زمان فراخوان

پژوهشکده مردم‌شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با همکاری کانون فرهنگی هنری دایا و نگارخانه آپامه به‌ مناسبت روز جهانی کودک که  مصادف با ۲۹ آبان است «جشنواره ایران من» را در دو حوزه انشا و نقاشی ویژه کودکان 7 تا 12 سال برگزار می‌کند.


به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، با توجه به استقبال کودکان ایرانی از این جشنواره زمان دریافت آثار تا تاریخ ۲۰ آذر ماه تمدید شده است و نتایج این جشنواره و نمایشگاه‌های آن در ابتدای دی‌ماه اعلام و برگزار خواهد شد.

کودکان از سرتاسر جهان می‌توانند آثار خود را در بخش انشاء و نقاشی در جشنواره «ایران من» شرکت دهند.متن نوشتاری در قالب انشاء (در هر شکلی که دوست دارند) و نقاشی در کاغذ مقوایی به اندازه A3قابل پذیرش است.

انشاء می‌تواند به توصیف نگاه و احساس کودکان ایرانی به وطن عزیز خویش ایران و چشم‌اندازهای گوناگون طبیعی، تاریخی و فرهنگی آن پرداخته شود و نقاشی می‌تواند تصویرگری تمامی چشم‌اندازهای زندگی از صورت‌های فرهنگی تا طبیعت ایران باشد.

از کودکان علاقمند دعوت می‌شود تا آثار خود را تا تاریخ ۲۰ آذرماه 1402، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

لازم به ذکر است که به آثار برگزیده لوح تقدیر و جوایزی از طرف متولیان برگزاری جشنواره اهدا خواهد شد و آثار یاد شده علاوه بر چاپ در قالب کتاب از طرف پژوهشکده مردم شناسی، در نمایشگاه‌های مختلف در سطح کشور و خارج از کشور به نمایش در خواهد آمد و همچنین در سایت نگارخانه آپامه به آدرسhttp://www.apameh.org به نمایش در خواهند آمد.